Danfoss Poland przejmuje Vacon

1 stycznia 2016 r. Danfoss Poland formalnie przejął spółkę prawa handlowego Vacon sp. z o.o., prowadzącą w Polsce działalność w zakresie sprzedaży przemienników częstotliwości.

Vacon to firma specjalizująca się w technice napędowej, do tej pory jeden z głównych konkurentów Danfoss. W wyniku przejęcia, Danfoss Poland będzie prowadzić działalność w zakresie sprzedaży przemienników częstotliwości VACON®, jak i VLT®, w ramach działu Danfoss Drives (Napędy Elektryczne). Polski oddział będzie mógł zaoferować klientom szersze portfolio bardziej konkurencyjnych, innowacyjnych produktów oraz szeroko pojęte wsparcie techniczne. Po połączeniu obu przedsiębiorstw szefem organizacji Danfoss Drives w Polsce pozostanie Dyrektor Sprzedaży, Marek Szwonek.

„Łącząc siły stworzymy wyjątkowy w skali kraju zespół doświadczonych specjalistów oferujący najszerszą paletę najwyższej jakości produktów i rozwiązań z zakresu regulacji prędkości silników prądu przemiennego” – powiedział Marek Szwonek.

W styczniu 2016 r. nastąpi przeniesienie biura, serwisu i magazynu produktów VACON® do Grodziska Mazowieckiego, gdzie znajduje się fabryka Danfoss Poland. 10 pracowników tworzących do tej pory firmę Vacon Poland sp. z.o.o. dołączy do obecnego 12-osobowego działu Napędów Elektrycznych w firmie Danfoss Poland.

Danfoss jako pierwszy producent na świecie uruchomił w roku 1968 seryjną produkcję przetwornic częstotliwości. Są one w chwili obecnej najbardziej efektywnym rozwiązaniem pozwalającym szybko i w istotny sposób zredukować zużycie energii. Napędy elektryczne zapewniają łagodny rozruch i regulację prędkości silników elektrycznych, które z kolei napędzają pompy, wentylatory, transportery, sprężarki i wiele innych urządzeń. Powszechność stosowania przetwornic częstotliwości sprawia, że rozwiązania te trafiają do obszarów takich jak przemysł spożywczy, chemiczny, okrętowy, gospodarka wodno-ściegowa, chłodnictwo czy automatyka budynkowa.

Dodaj komentarz