Rekuperacja - Danfoss Air

Mechaniczna wymiana powietrza z odzyskiem ciepła pojawiła się naturalnie jako uzupełnienie domów energooszczędnych. Montowane przez nas instalacje opieramy na najlepszych i sprawdzonych komponentach marki Danfoss. Rekuperatory Danfoss jeszcze bardziej redukują koszty ogrzewania w połączeniu z pompą ciepła.

Zastosowanie: Mechaniczna wymiana powietrza z odzyskiem ciepła.

Zadzwoń po ofertę

+48 42 640 42 65

 

rekuperacja_schemat działania

Odzysk ciepła

System Danfoss Air wykorzystuje ciepło (np. z kuchni i łazienki) do podgrzewania powietrza świeżego, które jest pobierane z otoczenia budynku. Dzięki temu zapewniona jest wymiana powietrza i zdrowy klimat w budynku, z jednoczesnym zachowaniem oszczędności energii.

Sercem tego systemu jest wymiennik ciepła, który składa się z dwóch oddzielnych, izolowanych obiegów powietrza. Jeden z nich jest podłączony do czerpni świeżego powietrza, a drugi do systemu kanałów wywiewnych, którymi usuwane jest zabrudzone i wilgotne powietrze z kuchni czy łazienki.

Ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do świeżego powietrza pobieranego z zewnątrz poprzez wymiennik ciepła zamontowany w rekuperatorze.

System Danfoss Air zawraca energię zawartą w powietrzu usuwanym z pomieszczeń, zmniejszając w ten sposób radykalnie koszty ogrzewania i negatywny wpływ na środowisko w porównaniu do wentylacji naturalnej. System Danfoss Air wymienia całkowicie powietrze w domu w ciągu dwóch - trzech godzin.

Zdrowy klimat w domu

Ze względu na oszczędność energii i zmniejszenie oddziaływania na środowisko, nowoczesne domy mają bardzo dobrą izolację. Jednak minusem dobrze zaizolowanego domu jest to, że jego przegrody i okna nie przepuszczają powietrza. Zmniejszenie naturalnego przepływu powietrza powoduje konieczność stosowania wydajnej wentylacji wymuszonej.

Dobrze zaprojektowany system rekuperacji jest wydajny i cichy a pod względem wizualnym i estetycznym nie koliduje z wystrojem wnętrza. Ponadto dobra wentylacja tworzy zdrowy klimat w domu oraz pomaga zapobiegać problemom, np. z wilgocią, grzybem i alergiami. Korzyści jest wiele, a dzięki naszemu systemowi rekuperacji możesz mieć je wszystkie

Komfort przez całą dobę

System Danfoss Air zapewnia optymalny mikroklimat w pomieszczeniach zarówno w dzień, jak i w nocy przez cały rok. Chcesz zaczerpnąć dodatkowego świeżego powietrza (np. podczas gotowania, imprezy lub ćwiczeń)? Danfoss Air umożliwi Ci lepsze rozwiązanie, niż otwieranie okien i drzwi. Wystarczy włączyć funkcję zwiększonej mocy (Buster). Wtedy wentylatory systemu pracują z maksymalną prędkością przez zaprogramowany czas, dostarczając świeże powietrze i jednocześnie nie wychładzając nadmiernie pomieszczeń.

System oferuje również tzw. tryb "letni bypass". W tym trybie powietrze wylotowe nie przepływa przez wymiennik ciepła. Oznacza to, że powietrze nawiewane do pomieszczeń ma temperaturę panującą na zewnątrz. Ten tryb może być również łączony z trybem zwiększonej mocy - ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy chcemy zaczerpnąć świeżego, chłodnego powietrza w domu.

Naprawdę przyjemną funkcją jest nocne chłodzenie. W tym ustawieniu chłodne, nocne powietrze jest wykorzystywane do schładzania domu - ale nigdy poniżej 18°C. System Danfoss Air sprawdza temperaturę zewnętrzną dwa razy w ciągu doby, a gdy średniodobowa temperatura osiągnie plus 20°C, funkcja jest włączana automatycznie.

Zdjęcia z naszych realizacji:

Materiały do pobrania