Komponenty do palników olejowych

Danfoss oferuje pełny zakres komponentów dla palników olejowych do ich monitorowania i kontroli, w domowych, użytkowych i przemysłowych zastosowaniach. Firma Danfoss dostarcza produkty wysokiej jakości, doradza na temat ich zastosowania oraz utrzymuje długotrwałe kontakty z partnerami, oparte na otwartości, wiarygodności oraz zaangażowaniu.

Zadzwoń po ofertę

+48 42 640 42 65

Dysze OD do palników olejowych

Dysza olejowa typu OD jest wykorzystywana do rozpylania oleju opałowego w palnikach wysokociśnieniowych. Danfoss posiada szeroką ofertę dysz olejowych do standardowych palników oraz specjalne dysze przystosowane do różnych wymagań rynkowych. Dysze olejowe produkowane są zgodnie z normą europejską EN 293 i EN 299. Każda dysza sprawdzana jest elektronicznie i wzrokowo pod względem działania i jednorodności.Danfoss zaleca wymianę dysz co rok dla zapewnienia wysokiej wydajności pracy i ochrony środowiska.

Pompy olejowe BFP

Pompy olejowe z regulatorem membranowym, wkładem filtracyjnym oraz regulacją ciśnienia z przodu. Najpopularniejsze pompy BFP 21. BFP 41, to pompy olejowe z zaworem normalnie zamkniętym umieszczonym z boku, regulatorem membranowym, filtrem pierścieniowym oraz regulacją ciśnienia. BFP 52, to pompy olejowe z dwoma zakresami ciśnień, dwoma regulatorami, filtrem oraz odcięciem wyjścia dyszy.

Transformatory zapłonowe EBI

Transformatory EBI służą do przerywanego (nie ciągłego) zapłonu palników olejowych i gazowych. Małe rozmiary i waga pozwalają na montaż transformatora zarówno w tradycyjnych jak i nowoczesnych palnikach kompaktowych. EBI są wyposażone w połączenia zatyczkowe, zarówno od strony pierwotnej (zasilania) jak i wtórnej (wysokonapięciowej), które pozwalają na łatwe i szybkie podłączenie transformatora. Budowa i materiały użyte w EBI zapewniają wysoką trwałość i pewną charakterystykę zapłonu. EBI jest przystosowany do palników na gaz i olej dla 120V i 230V. EBI jest produkowany zgodnie z EN 55014-1 (Emisja) i EN55014-2 (Odporność).

Sterowniki palników olejowych - BHO

Sterowniki palników olejowych, typ BHO, monitorują proces spalania zarówno w palnikach z zółtym jak i niebieskim płomieniem.

Podgrzewacze oleju FPHB

Podgrzewacze oleju Danfoss FPHB wraz z elementem ogrzewania PTC zapewniają optymalne warunki dla dysz olejowych. FPHB oferowany jest w różnych wersjach, o wydajnościach od 3 kg/h do 10 kg/h.Podgrzewacze oleju są częścią składową palników, Danfoss produkuje ponad 100 różnych typów, które mogą być dostosowane do palników różnych producentów. FPHB 10 przeznaczony jest dla palników do 80 kW.

Termostaty kotłowe

Termostaty Danfoss przeznaczone są do kontroli i monitorowania cieczy, mają zastosowanie przy palnikach olejowych. AT przeznaczony jest do kontroli temperatury w rurach lub źródłach ciepła. AT wyposażony jest w przełącznik SPDT, który zamyka bądź otwiera obwód w zależności czy ten wzrasta czy spada. KT przeznaczone do kontroli i utrzymywania temperatury w wodnych systemach ogrzewania. KT może być używany również jako termostat w systemach podgrzewania oleju.

Materiały do pobrania