NXP Liquid Cooled Common DC Bus VACON

Dzięki jednemu z najlepszych współczynników stosunku mocy do wielkości, przetwornice VACON® NXP Liquid Cooled chłodzone cieczą nadają się idealnie do zastosowań, w których przestrzeń ma znaczenie kluczowe lub chłodzenie powietrzem nastręczałoby trudności. W przypadku przemysłu ciężkiego cechującego się trudnymi warunkami pracy, jak na przykład zastosowania morskie, przybrzeżne oraz górnictwo, korzyści uzyskiwane są dzięki kompaktowej konstrukcji oraz niezawodności przetwornicy.

Zastosowanie: Nawijarki i odwijarki, żurawie, dźwigi, napędy bramowe oraz wózków, wirówki, wciągarki, przenośniki oraz koparki.

Zadzwoń po ofertę

+48 42 640 42 65

Cechy i korzyści

+ Obniżone koszty energii, dzięki regeneracyjnemu modułowi AFE, które przekazuje nadmiar energii pochodzącej z hamowania z powrotem do sieci.
+ Niskie koszty instalacyjne ze względu na zredukowane okablowanie zasilające oraz krótszy czas instalacji
+ Oszczędność kosztów oraz przestrzeni dzięki zoptymalizowanej budowie modułu, która zmniejsza przestrzeń techniczną oraz przestrzeń w szafie.
+ Mniejsza złożoność systemu dzięki pięciu wbudowanym gniazdom rozszerzeń dla dodatkowych we/wy, magistral komunikacyjnych oraz funkcjonalnych kart bezpieczeństwa.
+ Usprawnienia w zakresie szeregowej tolerancji dotyczącej przysiadów napięcia oraz zminimalizowane odkształcenia harmoniczne, dzięki modułowi AFE
+ Łatwa instalacja kompaktowych kart opcjonalnych

Gama VACON NXP Liquid Cooled Common DC Bus obejmuje moduły AFE, moduły inwerterowe oraz hamujące. Gwarantują skuteczne wykorzystanie i redystrybucję całej energii w obrębie układu.

Podzespoły wspólnej magistrali DC można łączyć w różne kombinacje. W przypadku regeneracyjnego systemu magistrali DC, jednostki typu front-end generują moc trafiającą z powrotem do sieci zasilającej. Opcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku procesów, gdzie wymagane jest częste hamowanie, a moc hamowania jest względnie wysoka. W przypadku układu pozbawionego funkcji regeneracyjnej, moc redystrybuowana jest do innych przetwornic znajdujących się w systemie, a możliwy nadmiar mocy może zostać rozproszony w postaci ciepła dzięki modułom hamującym oraz rezystorom hamowania. Rozwiązanie to sprawdza się idealnie w przypadku linii produkcyjnych, gdzie hamowanie jest rzadziej wykorzystywane.

Dzięki wysokiemu stopniowi ochrony (IP54), przetwornice te można instalować właściwie w każdym miejscu w zakładzie lub na statku. Dzięki temu zmniejszane jest obciążenie systemów klimatyzacyjnych w rozdzielniach elektrycznych, co obniża zarówno koszty, jak i czas montażu oraz czyni je idealnymi urządzeniami przy modernizacjach.

Napięcia zasilania oraz zakresy mocy:
380–500 V...7,5–5150 kW
525–690 V...110–5300 kW

Narzędzia PC:
NCDrive
NCIPConfig
NCLoad
VACON Programming
VACON Key
VACON Save
Danfoss HCS (oprogramowanie do obliczeń harmonicznych)