100X VACON

VACON® 100 X wyposażony jest w bardzo zaawansowane funkcje sterowania stworzone z myślą o prawie wszystkich rodzajach zastosowań, gdzie wymagane jest wykorzystanie zdecentralizowanego i solidnego rozwiązania. W jednej kompaktowej i wytrzymałej obudowie znalazły się wszystkie podzespoły zasilające, w tym dławiki harmonicznych. Pojedyncza skrzynka zaciskowa zawiera urządzenie sterujące oraz całe okablowanie przetwornicy co zapewnia dodatkową przestrzeń.

Zastosowanie: Wentylatory, pompy, przenośniki, sprężarki i wytłaczarki.

Zadzwoń po ofertę

+48 42 640 42 65

Cechy i korzyści

+ Sprawdza się w trudnych warunkach takich jak wysokie wartości temperatur, zabrudzenia i drgania
+ Łatwe utrzymanie czystości
+ Elastyczny montaż. Ponadto, dzięki wbudowanym dławikom harmonicznych nadaje się do zastosowania w sieciach publicznych
+ Zintegrowana komunikacja Ethernet oraz funkcja bezpiecznego odłączenia momentu (STO)
+ Możliwość montażu w każdej pozycji. Pasuje do każdej dostępnej przestrzeni

Obudowa do zastosowań zewnętrznych IP66/Typ 4X sprawia, że przetwornica nadaje się do użytku również w wymagających środowiskach. Może zostać umieszczona na silniku lub najbliżej, jak to tylko możliwe osprzętu i samego silnika. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie do stosowania przy modernizacjach, a także do zastosowań na dachach oraz na maszynach, które poddawane są regularnemu myciu. Stosowanie szafek, ekranowanych kabli oraz pomieszczeń ruchu elektrycznego przestaje być konieczne. 

Duże żeberka chłodzące znajdujące się w przedniej części obudowy przetwornicy umożliwiają chłodzenie bez gromadzenia się pyłu. Zapewniają pełny dostęp do radiatora. Można je czyścić wodą pod ciśnieniem, dzięki czemu konserwacja jest prosta i gwarantuje niezawodne działanie.

Napięcia zasilania oraz zakresy mocy:
3 x 208–240 V...1,1–15 kW
3 x 380–500 V...1,1–37 kW

Narzędzia PC:
VACON Live
VACON Loader
VACON Programming
VACON Customizer
NCIPConfig
VACON Save
Danfoss ecoSmart
Danfoss HCS (oprogramowanie do obliczeń harmonicznych)

Materiały do pobrania