FC102 HVAC

Seria przetwornic Danfoss FC 102 przygotowana jest do zapewnienia optymalizacji sterowania procesami we wszystkich urządzeniach grzewczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych. Przetwornica jest łatwa w użyciu, inteligentna, szybka i tania w oddawaniu do eksploatacji. Posiada szeroki zakres funkcji opracowanych specjalnie z myślą o zastosowaniu, na przykład, w pompach, wentylatorach i sprężarkach w celu oszczędzania energii, spełnienia przepisów środowiskowych oraz zmniejszenia kosztów w nowoczesnych budynkach.

Zastosowanie: Pompy, wentylatory, sprężarki

Zadzwoń po ofertę

+48 42 640 42 65

Cechy i korzyści

+ Brak zapotrzebowania na chłodzenie lub przewymiarowanie, ponieważ temperatura otoczenia wynosi 50°C bez obniżania wartości znamionowych
+ Dzięki logicznemu sterownikowi zdarzeń (SLC) zastosowanie PLC często staje się zbędne
+ Niskie początkowe koszty inwestycyjne i łatwa rozbudowa możliwe są dzięki budowie modułowej z szeroką gamą opcji
+ Brak potrzeby stosowania sterowania zewnętrznego oraz sprzętu do konwersji dzięki wbudowanym funkcjom pompowym, wentylatorowym i sprężarkowym
+ Oszczędność energii na poziomie 5–15% dzięki funkcji automatycznej optymalizacji zużycia energii
+ Mniejsze zapotrzebowanie na elementy pośredniczące(gateway), dzięki szerokiej gamie protokołów HVAC przeznaczonych do sterowników systemowych przeznaczonych do zarządzania budynkami

Napięcia zasilania oraz zakresy mocy
3 x 200–240 V...1,1–45 kW
3 x 380–480 V...1,1 kW – 1 MW
3 x 525–600 V...1,1–90 kW
3 x 525–690 V...45 kW – 1,4 MW

Low harmonic drive
3 x 380–480 V...132–710 kW

Przetwornica 12-impulsowa
3 x 380–480 V...250–2000 kW

CHŁODZENIE TYPU "COLD PLATE":
Chłodzenie zewnętrzne jest możliwe poprzez tylną część aluminiowej obudowy, będącej radiatorem chłodzącym. Dodatkowa osłona doprowadza chłodne powietrze od wentylatora do podzespołów elektronicznych.

ZAKRES MOCY:
200-240 V ..... 1.1 kW - 45 kW
380-480 V ..... 1.1 kW-1000kW
525-600 V ..... 1.1 kW - 90 kW
525-690 V ..... 45 kW - 1,2 MW

OBUDOWY
IP20/chassis, IP21/NEMA 1,IP55/NEMA 12 and IP66/NEMA 4X

PANEL LCP ODŁĄCZANY W TRAKCIE PRACY
Lokalny panel sterowania (LCP) można podłączać lub odłączać w trakcie pracy przetwornicy, co pozwala na jej szybką konfigurację. Za pomocą panelu LCP można w prosty sposób przenosić nastawy parametrów z jednej przetwornicy na drugą. Przetwornica może być również parametryzowana z poziomu komputera PC z zainstalowanym oprogramowaniem konfiguracyjnym.

MONITOROWANIE CIĄGŁOŚCI PASA KLINOWEGO WENTYLATORA
VLT ® HVAC Drive jest w stanie niezawodnie rozpoznać, że pas klinowy został zerwany, bazując jedynie na wartościach prądu i prędkości.

WYTWARZANIE NADCIŚNIENIA NA KLATKACH SCHODOWYCH
W przypadku pożaru, VLT ® HVAC Drive może utrzymać wyższy poziom ciśnienia powietrza na klatkach schodowych w porównaniu z innymi pomieszczeniami w budynku tak, aby wyjścia ewakuacyjne pozostały niezadymione.

KOMPENSACJA PRZEPŁYWU
Funkcja kompensacji przepływu zapewnia znaczące oszczędności zużycia energii i kosztów instalacji. Funkcja ta ma zastosowanie zarówno w układach pompowych, jak i układach wentylatorowych. Wystarczy monitorować czujnik umieszczony u wylotu pompy czy wentylatora, aby uzyskać stabilizację ciśnienia w oddalonych punktach systemu.

REGULATOR POMP
Regulator pomp jest najbardziej zaawansowanym regulatorem pomp dostępnym aktualnie na rynku. Pozwala on często wyeliminować dodatkowy sterownik PLC.

TRYB UŚPIENIA
W Trybie Uśpienia napęd wykrywa stany, gdy brak jest przepływu lub przepływ jest niewielki. Zamiast ciągłej pracy, przetwornica zwiększa krótkotrwale ciśnienie w systemie, a następnie zatrzymuje się w celu oszczędzania energii. Napęd uruchamia się ponownie automatycznie, gdy ciśnienie spada poniżej wartości zadanej. Funkcja uśpienia współpracując z funkcją Małego Przepływu ogranicza znacząco zużycie energii oraz wydłuża żywotność pomp.

AUTOMATYCZNA MONITOROWANIE REZONANSU
Programując przetwornicę, można łatwo wyeliminować zakresy częstotliwości, w których napędzane wentylatory wywołują rezonanse w systemie wentylacyjnym. Skróci to czas potrzebny na instalację i ograniczy zużycie mechaniczne różnych komponentów.

Materiały do pobrania