FCD300 DecentralDrive VLT

VLT ® FCD 300 - jest kompletną przetwornicą częstotliwości zaprojektowaną do montażu rozproszonego. FCD 300 może być montowana na ścianie blisko silnika lub bezpośrednio na silniku. FCD 300 jest dostarczana w obudowie o wysokim stopniu ochrony IP66 dzięki czemu jest odporna na powszechnie stosowane metody mycia instalacji przemysłowych.

Zastosowanie: Dzięki obudowie IP 66, VLT Decentral Drive FCD 300 doskonale nadaje się do zastosowania w przenośnikach, systemach sortowania, instalacjach znajdujących się w obszarach mycia lub w przypadku mocno rozproszonych urządzeń wykorzystujących wiele przetwornic, na przykład w branży spożywczej lub transportu bliskiego.

Zadzwoń po ofertę

+48 42 640 42 65

Cechy i korzyści

+ Szeroki zakres możliwości instalacyjnych ze względu na to, iż przetwornice można zintegrować z każdym silnikiem
+ Serwis jest szybki i prosty dzięki dwuczęściowemu elementowi podłączanemu
+ Gładkie powierzchnie przetwornicy ułatwiają czyszczenie.
+ Zastosowanie zintegrowanego zasilania oraz powtarzania pętli magistrali komunikacyjnej przekłada się na oszczędność kabli
+ Przekazanie do eksploatacji jest łatwe, ponieważ konfiguracja odbywa się za pośrednictwem zdalnego panelu sterowania lub magistrali komunikacyjnej
+ Dzięki lokalnemu, blokowanemu wyłącznikowi serwisowemu możliwe jest wykonanie odłączenia lokalnego

Napęd FCD 300 posiada solidną, mechanicznie wytrzymałą i zwartą obudowę, przyjazną w czyszczeniu bez trudnych do czyszczenia miejsc. Został zaprojektowany jako prawdziwie uniwersalna, elastyczna i przyjazna dla użytkownika przetwornica częstotliwości, pasująca do wielu aplikacji i kompatybilna z praktycznie wszystkimi standardowymi silnikami AC. Nie wymagane są szafki elektryczne lub pomieszczenia techniczne. Okablowanie jest zminimalizowane, oszczędza się nie tylko koszty w przypadku drogich ekranowanych kabli ale również godziny czasochłonnej pracy instalacyjnej.

ZAKRES MOCY:
0.37...3.3 kW, 380-480 V

OBUDOWY:
IP66, solidna, zwarta i pomalowana obudowa.

APROBATY:
CE, a także IEC 61000-3-2, UL, oraz C-tick

Plug-and-drive
Dwuczęściowa konstrukcja ułatwia uruchomienie i serwis. Wszystkie zaawansowane i niezbędne do zapewnienia prawidłowej pracy Twojego silnika części elektroniczne, znajdują się w górnej części, która jest połączona z dolną częścią za pomocą specjalnych złączy.Niezbędne okablowanie dołączane jest do złączy montażowych w dolnej części, umożliwiających wykonywanie pętli dla kabli zasilających i kabli magistrali komunikacyjnej. Dolna cześć przyłączeniowa jest dobrze zabezpieczona przed kurzem i środkami czyszczącymi. Tylko raz musisz poświęcić czas na instalacje urządzenia. Każde następne uruchomienie lub zmiana konfiguracji może być wykonana bardzo szybko przez wymianę górnej części modułu elektronicznego.

HIGIENICZNY:
Ochrona jaką daje nam mała, solidna, zwarta i odporna na kurz obudowa FCD 300 spełnia wymagania dla przemysłu spożywczego i napojowego, gdzie wymagane są częste mycia.

ELASTYCZNA INSTALACJA:
Seria FCD 300 umożliwia wykonywanie wewnętrznych pętli dla kabli zasilających.Zaciski 4 mm2 dla kabli zasilających znajdujące się wewnątrz obudowy pozwalają na podłączenie aż do 10+ urządzeń.

STEROWANIE:
Napędy do systemów rozproszonych są kompletnymi przetwornicami częstotliwości, które można programować i sterować za pomocą zdalnego panelu sterującego, przez magistralę komunikacji szeregowej lub dedykowane oprogramowanie komputerowe Danfoss MCT 10.