MCD500 Softstart

MCD 500 jest najnowszym w ofercie kompletnym, półprzewodnikowym softstartem zapewniającym łagodny rozruch silnika. Sterowanie odbywa się we wszystkich trzech fazach a przekładniki mierzą prąd silnika, który jest sygnałem sprzężenia zwrotnego dla kontrolowanego narastania napięcia silnika w czasie. Zapewnia to zarówno ochronę silnika jak i samego urządzenia.

Zastosowanie: Pompy i wentylatory odśrodkowe, przenośniki, kruszarki, młyny, mieszarki, sprężarki, wirówki, młyny i piły.

Zadzwoń po ofertę

+48 42 640 42 65

Cechy i korzyści

+ Dzięki systemowi 3 menu (menu podręczne-Quick Menu, konfiguracja urządzenia-Application Setup oraz menu główne-Main Menu), 4-wierszowemu wyświetlaczowi graficznemu oraz klawiaturze logicznej, programowanie jest szybkie i łatwe
+ Najlepszy profil rozruchu i zatrzymania dla danego zastosowania dzięki możliwości dokonania wyboru za pomocą adaptacyjnego sterowania (Adaptive Acceleration Control)
+ Możliwość wykorzystania pełnego potencjału silników bez ryzyka uszkodzenia wynikającego z przeciążenia spowodowanego drugorzędnym modelem cieplnym
+ Niższe koszty instalacyjne oraz mniejsze obciążenia silnika dzięki hamowaniu prądem stałym przy równomiernym rozprowadzaniu na trzy fazy
+ Dzięki regulowanym szynom zbiorczym, które umożliwiają zarówno dostęp z góry, jak i z dołu, nasi klienci zyskują przestrzeń, zmniejszają koszty okablowania, a ponadto modernizacja jest dużo łatwiejsza.

ZAKRES MOCY:
21-1600 A, 7,5-800 kW (1,2 MW w układzie połączeń Inside Delta) Napięcie zasilania 200...690 VAC

FUNKCJA AAC:
(Adaptive Acceleration Control) pozwala na zapewnienie najlepszego profilu pracy zarówno podczas rozruchu jak i zatrzymania. 'Adaptive Acceleration Control' ma na celu zapewnienie, że dla każdego cyklu rozruchu i zatrzymania softstart zapewni optymalny profil działania. Zapewniając w ten sposób najlepsze dopasowanie do danej aplikacji i jej wymagań. VLT ® Soft Starter MCD 500 posiada graficzny wyświetlacz. Dodatkowo przejrzysty układ przycisków panelu sterującego ułatwia programowanie oraz wyświetlanie statusu pracy i informacji o napędzie. System składa się z trzech opcji menu: Quick Menu, Application Setup i Main Menu przez co zapewnia optymalną i prostą możliwość ustawienia i zaprogramowania odpowiednio urządzenia do wymogów aplikacji.

OCHRONA:
Jak MCD 202 +
Niski prąd
Nierównomierne obciążenie Przekroczenie temperatury Opóźnienie resetu
Wyłączenia sygnalizowane alarmem Regulowana czułość asymetrii faz zasilania
Programowanie wejścia awarii
Utrata fazy
Zwarcie tyrystorów w danej fazie
Błąd zewnętrznego bypassu Przeciążenie przekaźnika od zewn. bypassu
Regulowane funkcje ochronne
Błąd 'timeout' komunikacji
Wysoka temperatura radiatora
Awaria baterii/zegara
Częstotliwość zasilania
Zewnętrzna awaria

WYJŚCIA:
3 wyjścia przekaźnikowe:
1 programowalny
Programowalne wyjście analogowe
Możliwość podłaczenia termistora silnika

OPCJONALNIE:
Moduły komunikacyjne: DeviceNet, Profibus, Modbus RTU, USB
Zdalny panel
Oprogramowanie PC

Materiały do pobrania