Przepływomierze bezinwazyjne CLAMP-ON SIEMENS

Przeznaczone do pomiaru przepływu objętościowego oraz masowego cieczy i gazów Średnice: od 6,14 mm (1/4'') do 10 m. Zwiększona dokładność dzięki unikatowej technologii szerokiej wiązki ultradźwiękowej Wide Beam Transit Time Ultrasonic. Dla przemysłu wodnego, energetycznego, petrochemicznego, chemicznego, wydobywczego. Pomiary rozliczeniowe oraz wykrywanie przecieków i nieszczelności Dostępny również w wersji przenośnej Doskonale sprawdza się w trudnych aplikacjach (wielkie średnice, wysokie temp., strefa Ex, itp.)

Zastosowanie: przemysł wodny, energetyczny, petrochemiczny, chemiczny, wydobywczy.

Zadzwoń po ofertę

+48 42 640 42 65

FUS 1010 (Standard) - przepływomierz stacjonarny

Przepływomierze stacjonarne ogólnego zastosowania.
Przepływomierze tego typu stosowane są do dokładnego pomiaru, wykorzystują szerokopasmową wiązkę fali ultradźwiękowej Wide Beam Transit Time Ultrasonic.
Stosowane do wszelkiego rodzaju cieczy, zdolne do pracy na rurociągach o dużym stopniu aeracji, w przeciwieństwie do przepływomierzy ultradźwiękowych innych producentów nie wymagają w takim przypadku stosowania głowic wykorzystujących efekt Dopplera, który daje wynik pomiaru przepływu obarczony większym błędem.

FUP 1010 (Przenośny) - przepływomierz przenośny

Kompaktowe wersje przenośnych urządzeń do pomiaru przepływu cieczy w wykonaniu walizkowym, w obudowie standardowej lub wodoodpornej, jedno lub dwukanałowe.
Stosowane między innymi do precyzyjnej kalibracji bezpośrednio na aplikacji wszelkiego typu przepływomierzy stosowanych w przemyśle. Szczególnie zalecane w sporadycznych pomiarach sprawdzających do pomiarów krótkotrwałych.
Bardzo szybki i prosty sposób montażu, nie wymagający ingerencji w rurociąg i zatrzymywanie procesów technologicznych.

FUE 1010 (Energia) - przepływomierz

Pomiar przepływu energii cieplnej, stosowany w przemyśle energetycznym i chłodniczym.
Wykonywane zarówno w wersji stacjonarnej, jak i przenośnej. Podobnie jak systemy 1010P oraz 1010S, system ten spełnia podobne wymagania, jednak dodatkowo wyposażony jest w system pomiaru temperatury, pozwala na pomiar przepływu energii cieplnej w obu kierunkach, sporządzanie bilansów energetycznych i strat energii.
Wersje przenośne stosowane do kontroli i sterowania systemów grzewczych, chłodniczych, wymienników ciepła w celu zapewnienia optymalnych warunków pracy i ograniczenia kosztów eksploatacji.

FUH 1010 (Olej) - przepływomierz

Bezinwazyjne przepływomierze masowe sprawdzające się na instalacjach przesyłowych oraz jako przepływomierze kontrolno-pomiarowe. Używane w przemyśle petrochemicznym, wydobywczym, zarówno na lądzie jak i platformach wiertniczych.

FUG 1010 (Gaz) - przepływomierz

Wersje przenośne i stacjonarne bezinwazyjnych przepływomierzy do gazu ziemnego.
Główną innowacją tej serii przepływomierzy jest przystosowanie bezinwazyjnych przepływomierzy o podwyższonej dokładności pomiaru tzw. ?High precision Lamp-On Liquid? do bezinwazyjnego pomiaru przepływu gazu ziemnego i gazów technologicznych.
Dostępne są zarówno wersje stacjonarne jak i przenośne. Montaż i uruchomienie urządzenia nie wymaga zatrzymywania przepływu medium i cięcia rury. Idealnie sprawdzają się do pomiarów kontrolnych lub określania poprawności sterowania procesami technologicznymi.

FST 020 (Basic) - przepływomierz

Wersje ekonomiczne przepływomierzy ultradźwiękowych dostosowane do większości najczęściej spotykanych aplikacji w przemyśle. Łatwy w montażu i obsłudze obniża koszty eksploatacji urządzenia. Projektowane jako wersje ścienne oraz zintegrowane z głowicami, co pozwala dodatkowo uprościć procedurę montażu i obniżyć koszty samego urządzenia.