Przepływomierze wirowe SIEMENS

Przepływomierz wirowy z kompensacją temperatury i ciśnienia. Dedykowany do pomiarów przepływu pary, gazów i cieczy. Komunikacja HART. Temperatura pracy -40..240°C. Dostępne średnice od DN 15 do DN 300. Dokładność dla gazów 1%, dla cieczy 0,75%. Przyłącza kołnierzowe i międzykołnierzowe.

Zastosowanie: para, gazy, ciecze.

Zadzwoń po ofertę

+48 42 640 42 65

FX300 VORTEX - przepływomierz wirowy

Zasada działania:
Przepływomierz SITRANS FX mierzy przepływ objętościowy poprzez pomiar częstotliwości wirów tworzących się za przegrodą zaburzającą przepływ strumienia medium.
Tworzenie się tych wirów zwane jest efektem Von Karmana. Częstotliwość wirów jest wprost proporcjonalna do przepływu objętościowego.
Przejście wiru powoduje lekki nacisk na skrzydełko umieszczone za przegrodą. Nacisk ten przetwarzany jest przez podwójny czujnik piezoelektryczny znajdujący się wewnątrz skrzydełka.

Zalety:
Dwuprzewodowy przetwornik, zasilany z pętli prądowej z komunikacją HART
Standardowo wyposażony w zintegrowany czujnik temperatury do kompensacji dla pary nasyconej
Zintegrowany czujnik temperatury i ciśnienia umożliwia kompensację gęstości dla pary przegrzanej i gazów technicznych
Bezpośredni pomiar energii
Stabilny pomiar, odporny na drgania instalacji dzięki inteligentnej obróbce sygnału Intelligent Signal Processing (ISP)
Całkowicie spawana konstrukcja ze stali nierdzewnej o wysokiej odporności na korozję, uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę
Bezobsługowa konstrukcja czujnika
Minimalne spadki ciśnienia 

Zastosowanie:
SITRANS FX jest kompaktowym przepływomierzem wirowym z jednym lub dwoma przetwornikami pomiarowymi, przeznaczonym do pomiaru przepływu pary, gazów technicznych oraz cieczy przewodzących i nieprzewodzących, np.: pary nasyconej lub przegrzanej, sprężonego powietrza, azotu, tlenu, skroplonego gazu, wody zdemineralizowanej, rozpuszczalnika, olejów lekkich.
SITRANS FX znajduje zastosowanie w następujących gałęziach przemysłu:
Chemicznym, Petrochemicznym, Rafineryjnym, Spożywczym i farmaceutycznym, Gospodarce wodno-ściekowej, Wydobyciu ropy i gazu, Energetyce