FC51 Micro Drive

Przetwornice Danfoss FC 51 to małe, lecz mocne urządzenia zapewniające dużą trwałość. Dzięki niewielkim rozmiarom Micro Drive pozwala oszczędzić miejsce w szafie oraz zredukować koszty instalacyjne. Duży wybór produktów z tej serii mamy dostępne w naszym magazynie i możemy dostarczyć w dowolne miejsce w Polsce z dnia na dzień.

Zastosowanie: Przenośniki, pompy, wentylatory, mieszadła, wytłaczarki, paletyzatory, maszyny pakujące oraz inne maszyny przemysłowe.

Zadzwoń po ofertę

+48 42 640 42 65

Cechy i korzyści

+ Dzięki kompaktowej budowie przypominającej książkę możliwy jest montaż typu „side-by-side” bez obniżania wartości znamionowych
+ Minimalne przenikanie kurzu i pyłów dzięki powlekanym PCB
+ Zakłócenia radiowe od przewodów silnika są zredukowane dzięki wbudowanym filtrom RFI
+ Wbudowany, wydajny radiator odprowadza ciepło z urządzeń elektronicznych, co przekłada się na wydłużenie żywotności przetwornicy oraz zwiększenie niezawodności
+ Możliwe jest również zmniejszenie zużycia energii dzięki przetworzeniu energii kinetycznej urządzenia na moc hamowania, która wykorzystywana jest do spowalniania silnika.

Napięcia zasilania oraz zakresy mocy
1 x 200–240 V...0,18–2,2 kW
3 x 200–240 V...0,25–3,7 kW
3 x 380–480 V..0,37–22 kW

 
ZMINIMALIZOWANE PRZENIKANIE KURZU
VLT ® Micro Drive jest zaprojektowana tak, aby wymuszona wentylacja była z dala od elementów elektronicznych. Płytki obwodów drukowanych są dobrze chronione wewnątrz przetwornicy.

WBUDOWANY RFI
Zakłócenia radiowe od przewodów silnika są zredukowane dzięki wbudowanemu filtrowi RFI, umożliwiającemu zastosowanie 15 m przewodów silnika (ekranowanych). Spełnia normy UE.

WBUDOWANE FUNKCJE HAMOWANIA
Dzięki wbudowanym funkcjom hamowania DC i AC, VLT ® Micro Drive może przetwarzać energię kinetyczną aplikacji w siłę hamowania, aby zwolnić silnik. W przetwornicach od 1,5 kW w górę wbudowany jest przerywacz hamulca.

Dane wyjściowe (U, V, W):
Napięcie wyjściowe.
0 - 100% napięcia zasilania

Częstotliwość wyjściowa
0 - 200 Hz (tryb VVC+),
0 - 400 Hz (tryb U/f)

Przełączanie na wyjściu:
Nieograniczone

Czasy rozpędzania/zatrzymania
0,05 - 3600 sek.

Wejścia cyfrowe:
Wejścia programowalne 5
Logika PNP lub NPN
Poziom napięcia 0 - 24 V

Materiały do pobrania