OneGearDrive VLT

VLT® OneGearDrive® jest wysokosprawnym, trójfazowym silnikiem synchronicznym z magnesami trwałymi, sprzężonym ze zoptymalizowaną przekładnią stożkową, który pomaga optymalizować wydajność zakładu oraz zmniejszyć koszty energii. Dzięki tylko jednemu typowi silnika oraz trzem dostępnym współczynnikom przełożenia, silnik nadaje się do użytku ze wszystkimi typowymi wersjami napędów przenośników, zazwyczaj stosowanymi w branży spożywczej. Zmniejszona liczba konfiguracji fizycznych redukuje koszty i upraszcza magazynowanie części zamiennych. Stałe wymiary mechaniczne przekładają się na niższe koszty inżynieryjne oraz montażowe.

Zastosowanie: Przenośniki.

Zadzwoń po ofertę

+48 42 640 42 65

Cechy i korzyści

+ Do 40% oszczędności energii w porównaniu z konwencjonalnymi systemami, dzięki wysokiej wydajności systemowej
+ Niższy hałas i mniejsze przenikanie zarazków unoszących się w powietrzu w wyniku nie zasysania cząsteczek brudu do silnika, które następnie nie są wydmuchiwane do otoczenia w wyniku braku wentylatora.
+ Nieograniczona możliwość zastosowań oraz wysoki poziom ochrony w obszarach mycia, dzięki wysokiemu poziomowi zabezpieczeń
+ Gładka obudowa zapewnia łatwość czyszczenia
+ Silnik oraz podłączenie rezystora hamowania za pośrednictwem skrzynki zaciskowej z technologią CageClamp® sprawia, że montaż jest tańszy, a podłączenie szybkie i niezawodne.
+ Odporność na działanie środków czyszczących oraz dezynfekujących dzięki aseptycznej powłoce

Przetwornica dostępna jest w dwóch wersjach: Standardowej, do wykorzystywania w strefach produkcyjnych suchych i mokrych oraz w wersji higienicznej, stosowanej w strefach mokrych i środowiskach cechujących się wysoką intensywnością czyszczenia, co obejmuje również aseptyczne i czyste obszary produkcyjne.

NARZĘDZIA PC:
VLT® Motion Control Tool MCT 10
VLT® Motion Control Tool MCT 31
Danfoss HCS (oprogramowanie do obliczeń harmonicznych)
Danfoss Servo Sizer
VLT® Energy Box